BAUSKAS MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLA

Izstādē “ZELTA ROKAS” arī mūsu audzēkņu un pedagogu veikums

6.martā Bauskas MMS mākslas nodaļas pedagoģes devās uz Ādažiem. Tur novada Mākslu skolā norisinājās Latvijas mākslas skolu audzēkņu Valsts konkursa darbu izstādes „ZELTA ROKAS” atklāšanas pasākums un seminārs. Pedagoģēm šī diena bija ļoti piepildīta gan ar skolas apskati, semināriem, meistarklasēm. Olitai Dzelzkalējai bija īpašs iemesls priekam – viņas audzēknes darbs ieguvis Atzinību Valsts konkursā. skolotāja stāsta: ” Valsts konkursa tēma šogad bija restaurācija, kas ietvēra tādas restaurācijas jomas kā mākslas darbu – gleznu,  zīmējumu rekonstrukciju, fotogrāfijas retušu, replikas izveidi un ēkas izpēti. Manās vadītajās zīmēšanas stundās audzēkņi  veica Leonardo da Vinči zīmējumu zudušo fragmentu rekonstrukciju, rakstīja restaurācijas pases. Liels prieks par mūsu 7. klases audzēkni Endiju Nikolu Kreitenbergu, kura par savu darbu –  Leonardo da Vinči zīmējuma „Svētā Anna” rekonstrukciju saņēma atzinību!”

Ligijas Kampuses pārdomas par šo dienu: “Vienā no piedāvātajiem kursiem varēja gūt ieskatu Latvijas vitrāžu vēsturē un to saglabāšanas centienos. Tika uzsvērta atšķirība starp vitrāžas restaurāciju un rekonstrukciju. Kā viens no svarīgākajiem seno vitrāžu saglabāšanas draudiem tika minēta valsts varas maiņa un cilvēku neizpratne par vitrāžu kopšanu. Bija patīkami pavadīt mierīgu dienu kopā ar skolotājiem un arī Ādažos satikt kādas sen neredzētas paziņas.” Mārīti Šulce pauž prieku, ka notika “vairākas tematiskās lekcijas profesionāļu vadībā par restaurācijas un kultūras mantojuma tēmām. Arhitekts Pēteris Blūms dalījās pieredzē par senu celtņu saglabāšanu kā radošu procesu un savas pārdomas sāka ar ,, perfekcionisma citadeli – etalonu Rundāles pili. Autentiskas sajūtas kā arhitektūras baudījuma katarse” – kā piemēru minot Āgenskalna atjaunoto tirgus atjaunošanu.”

Gundega Liepa sadzirdējusi Ivara Pilipa, Liepājas restaurācijas centra vadītāja, kas dēvē sevi arī par “Graustu Miljonāru”, aicinājumu piedalīties bērnu vasaras nometnē, par ko informācija vēl sekos.

Aija Ušerovska: “Dalījāmies grupās- LMMM glezniecības restauratores Guna Keislere un viņas kolēģe izsmeļoši pastāstīja īso kursu gleznas restaurēšanā, ilustrējot ar piemēriem- parādot Birutas Delles, Jāņa Pauļuka, konkrētu ikonu restaurāciju. Guna bija mūsu ar Olitu kolēģe Rundāles pils monumentālās glezniecības restaurācijā. Galvenās atziņas par restaurēšanu : sāc ar galveno – gleznas virskārtas nostiptināšanu; lieto atgriezeniskus materiālus; ja mākslinieks nav ievērojis tehnoloģiju, restauratoram ar to jātiek galā; neesi speciālists- neķeries klāt!”

Signe Pansova ir sajūsmā par tikšanos ar Pēteri Blūmu: “Arhitekts, restaurācijas vecmeistars Pēteris Blūms dalījās darba pieredzē par arhitektūras restaurāciju. Lūk, viņa teiktais : ,, Kad arhitektūra ir autentiska, tā nešķiet vecā – tā šķiet moderna”. Rundāles pils ir mūsu ikona, bet mūsu Bauskas pils ir vienīgā restaurētā manierisma stila arhitektūras pērle Latvijā, arhitekta Pētera Blūma novērtējums.”

Svetlana Rājeva dienu komentē šādi: “Man īpaši interesanti ir iepazīt pašu skolu un mācību organizēšanu. Pavisam noteikti Ādažos MĀK lepoties ar audzēkņu un skolotāju darbiem un panākumiem. Dažādu konkursu laureātu darbu izdrukas ir redzamas speciālā “sienā-rāmī”. Ir izveidoti galdi un ķeblīši ar audzēkņu konkursu darbiem, kur paši bērni var pavadīt laiku. Ādažu un Carnikavas skolas jau 2 gadus ir apvienotas. Skolā ir vairāk kā 300 bērnu, mācības notiek līdz pat plkst. 20.20..
Pasākuma atklāšana bija īsti svētki – uzrunas, muzikāli priekšnesumi, deju uzvedumi, žūrijas publisks īsais atskats uz šī gada konkursa tēmu. Bija pietiekami daudz laika visam – apskatīt skolu, sajust svētkus, apskatīt izstādi, aprunāties.”

Katra šāda izraušanās no ikdienas darbiem un iespēja paraudzīties uz citu kolēģu veikumu, gūt jaunus iespāidus ārpus ierastās vides ir ļoti vērtīga un vajadzīga. Pedagoģes ir idejām bagātas un jauniem darbiem iedvesmotas!

Close Menu